W dzisiejszym, dynamicznym świecie, w którym dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami komputerów i telefonów, istnieje coraz większa potrzeba zadbania o ich zdrowy rozwój fizyczny. Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć, jest gimnastyka korekcyjna dla dzieci. Ta forma aktywności fizycznej nie tylko pomaga wzmocnić mięśnie i kości, ale także wpływa na prawidłową postawę ciała i ogólną koordynację. 

Czym jest gimnastyka korekcyjna.

Gimnastyka korekcyjna to specjalny rodzaj ćwiczeń fizycznych, które skupiają się na poprawie postawy ciała, równowagi mięśniowej oraz ogólnej koordynacji ruchowej. Dzieci w wieku rozwojowym są szczególnie podatne na złe nawyki postawy, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów w przyszłości. Gimnastyka korekcyjna koncentruje się na eliminowaniu tych problemów poprzez odpowiednio dostosowane ćwiczenia.

Korzyści gimnastyki korekcyjnej dla dzieci:

 1. Poprawiona postawa: Dobre nawyki postawy kształtują się we wczesnym dzieciństwie. Regularne ćwiczenia korekcyjne pomagają korygować wady postawy i dbać o prawidłowy rozwój. 

 2. Równowaga mięśniowa: Gimnastyka korekcyjna pomaga wzmocnić mięśnie na obu stronach ciała, co zapobiega asymetrii mięśniowej i problemom związanych z nieprawidłowym obciążeniem. 

 3. Koordynacja ruchowa: Ćwiczenia korekcyjne angażują wiele grup mięśniowych jednocześnie, co poprawia ogólną koordynację ruchową dziecka.

 4. Zapobieganie urazom: Dobre wzmocnienie mięśni i poprawiona postawa zmniejszają ryzyko kontuzji podczas codziennych aktywności i sportów.

 5. Poprawa koncentracji: Poprawa krążenia krwi i dostarczanie tlenu do mózgu wpływa  pozytywnie na zdolność koncentracji i naukę.

 

Wskazania do gimnastyki korekcyjnej:

 

 • płaskostopie podłużne
 • koślawość kolan
 • koślawość stóp
 • stopa końsko- szpotawa
 • kolana szpotawe
 • plecy płaskie, okrągłe lub płasko-okrągłe
 • słabe mięśnie posturalne
 • pogłębiona lordoza

 

Jak to robimy w Happy Feet?

 1. Skonsultuj się z ekspertem gabinetu Happy Feet: Pierwszy etap to wizyta diagnostyczna, gdzie fizjoterapeuta ocenia potrzeby danego pacjenta. Badanie obejmuje całą sylwetkę ciała. Podczas pierwszej wizyty ustalamy plan działania i wprowadzamy pierwsze ćwiczenia. Zajecia trwają 50 minut. Rejestracja wizyt pod numerem telefonu: 609 909 967. 

 2. Regularność i stopniowanie: Ćwiczenia korekcyjne powinny być wykonywane regularnie. Tylko wtedy możemy oczekiwać efektów terapeutycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby ćwiczenia wykonywane pod okiem specjalisty, zgodnie z zaleceniami wykonywać również w domu. Zaczynamy od prostszych ćwiczeń i stopniowo zwiększamy ich intensywność. 

 3. Współpraca i zabawa: Wprowadzając gimnastykę korekcyjną do życia dziecka, staramy się robić to w formie zabawy. Zachęcamy rodziców, aby uczestniczyli w zajeciach, które odbywają się w naszym gabinecie. Dzięki temu zalecone ćwiczenia, wykonywane w domu pod okiem rodzica są bardziej dokładne. Bardzo ważna jest jakość i prawidłowowść wykonywanych ćwiczeń. Wspólna aktywność może być dla dziecka dużą frajdą. 

 4. Urozmaicenie: Wprowadzamy różnorodne ćwiczenia, aby angażować różne grupy mięśniowe. Dbamy o to, aby uniknąć monotematyczności. Systematyczne zajęcia z fizjoterapeutą ( przeplatane ćwiczeniami w domu ), pozytywnie wpływaja na poziom motywacji u dziecka co przeklada się na efakty terapeutyczne. 


Gimnastyka korekcyjna dla dzieci to kluczowy element zapewnienia im zdrowego rozwoju i postawy. Regularne wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń może przynieść liczne korzyści, takie jak poprawa postawy, równowagi mięśniowej, koordynacji ruchowej oraz zapobieganie urazom. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej dla dziecka, warto skonsultować się z ekspertem, aby dobrać ćwiczenia odpowiednie dla wieku i kondycji dziecka. Wspólna aktywność fizyczna może stać się zarówno zdrowym nawykiem, jak i źródłem radości dla całej rodziny:)

Zapraszamy do Happy Feet:)

 Skontaktuj się z nami

Lokalizacja gabinetu: ul. Wigury 7 (lokal 28/1), 90 - 302 Łódź


Wizyty umawiamy na konkretny dzień i godzinę


Zobacz pełne dane kontaktowe